The Flow

Płynność tańca to jedna z cech świadczących o wysokich umiejętnościach tanecznych. Umiejętność prowadzenia własnego ruchu jako kontynuacja kolejnych sekwencji sprawi nie tylko, że Twój taniec będzie bardziej naturalny, ale też będzie przyjemniej łączył się z płynącą melodią.

Aby dopracować płynność tańca skup się na kilku elementach:

  • Kontynuuj ruch, który Twoje ciało już zaczęło, a wszelkie zmiany kierunków wykończ płynnym kolistym ruchem. Jeśli zmieniasz kierunek na odwrotny, zwolnij stopniowo do zatrzymania a następnie rozpędź ciało w przeciwnym kierunku do żądanej prędkości.
  • Jeśli podążasz, skup się na tym jak możesz płynnie przejść z jednego prowadzonego kierunku w drugi. Czasem może to być po prostu mały łuk biodrem, czasem niewielki body roll. Znajdź ruch, który pozwoli Ci kontynuować ruch w jak najprzyjemniejszy sposób.
  • Jeśli prowadzisz, skup się na środku ciężkości partnerki i prowadź go po torze lini krzywej. Unikaj kątów i toru linii łamanej.
  • Staraj się by jedna kombinacja kroków przechodziła płynnie w kolejną, bez każdorazowego oddzielania ich krokiem podstawowym.

Fragment rękopisu książki „Touch. Move. Listen. Inspire. Kizomba”

Dodaj komentarz